Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > István Antal > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

ANTAL István
Propuneri legislative initiate în legislatura 2008-2012

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 38/22.02.2010 L432/2009 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.315/2004 privind dezvoltarea regională în România, cu modificările și completările ulterioare retrimis
la comisii
2. 95/23.04.2012 L167/2012 Proiect de Lege privind unele măsuri referitoare la drepturile salariale ale personalului plătit din fonduri publice Lege 84/2012
3. 112/16.03.2011 L770/2010 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.24/2000 privind normele de tehnică legislativă pentru elaborarea actelor normative respinsa
definitiv
4. 225/03.05.2010 L20/2010 Proiect de Lege pentru completarea art.62 alin.(3) din Legea nr.46/2008 privind Codul Silvic Lege 156/2010
5. 269/25.06.2012 L189/2012 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.129/1992 privind protecția desenelor și modelelor respinsa
definitiv
6. 367/23.05.2011 L218/2011 Proiect de Lege privind modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății Lege 45/2012
7. 401/01.10.2012 L362/2012 Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.111/2010 privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor respinsa
definitiv
8. 403/09.09.2009 L127/2009 Proiect de Lege pentru completarea art.62 din Legea nr.46/2008 privind Codul Silvic respins
definitiv
9. 423/08.10.2012 L374/2012 Propunere legislativă privind scutirea de la plata impozitului pe venit aferent arendării terenurilor agricole, precum și a majorărilor de întîrziere aferente respinsa
definitiv
10. 452/28.09.2009 L249/2009 Propunere legislativă pentru modificarea art.4 alin.(1) din Legea nr.370/2004 privind alegerea Președintelui României respinsa
definitiv
11. 470/14.09.2010 L248/2010 Propunere legislativă privind modificarea Ordonanței Guvernului nr.2/2001 privind regimul juridic al contravențiilor respinsa
definitiv
12. 528/19.09.2011 L698/2011 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.96/2006 privind statutul deputaților și al senatorilor clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
13. 542/11.10.2011 L369/2011 Proiect de Lege privind acordarea de stimulente pentru culturile de plante energetice pe ordinea de zi
14. 592/11.11.2009 L295/2009 Proiect de Lege privind cimitirele, crematoriile umane și serviciile funerare Lege 102/2014
15. 621/25.10.2010 L395/2010 Proiect de Lege pentru completarea Legii nr. 38/2003 privind transportul în regim de taxi și în regim de închiriere retrimis
la comisii

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 9:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro