Constantin BĂLĂLĂU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1.   L115/26.03.2003 Propunere legislativă privind eternizarea faptelor martirilor, eroilor, luptătorilor pentru libertate, combatanților remarcați și participanților în revoluția din Decembrie 1989 respinsa
definitiv
2. 255/31.03.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, modificată și completată prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr.49/2001 aprobată prin Legea nr.338/2002 respinsa
definitiv
3.   L382/19.09.2001 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr. 35/1997 din 13 martie 1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului, publicată în Monitorul Oficial nr. 48 din 20 martie 1997 respinsa
definitiv
4. 626/28.11.2002   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.42/1990, republicată. respinsa
definitiv