Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Ioan Rau Versiunea pentru printare

Ioan RAU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA
pe listele Convenției Democrate Române
data încetarii mandatului: 17 martie 1997 - demisie
înlocuit de: Andreiu Oprea

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Creștin Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții
Comisia pentru sănătate publică

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda - din feb. 1997
 - până în mar. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - din feb. 1997
 - până în mar. 1997

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 18:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro