Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
motions
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Andrei Suhov Versiunea pentru printare

Andrei SUHOV
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.37 TULCEA
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992
end of the mandate: 24 june 1996 - resignation - HS nr.15/1996

Political party:
 
PSM-Socialist Party of Labour 

Parliamentary group:
Parliamentary group "National Party" 

Standing committees

(since nov. 1993)

Parliamentary activity in figures:
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 5 june 2020, 1:05
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro