Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
legislative initiatives
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Vasile Ungureanu Versiunea pentru printare

Vasile UNGUREANU
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.20 GORJ

Political party:
 
PNL-National Liberal Party

Parliamentary group:
Parliamentary group National Liberal 

Standing committees
(since dec. 1996)
(since feb. 2000)
(until may 1999)
(until dec. 1996)

Special committees

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with People's Republic of China - since feb. 1997
 Friendship parliamentary group with Oriental Republic of Uruguay - since feb. 1997

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 3

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 23 april 2021, 16:22
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro