Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
legislative initiatives
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Ioan Mircea Prahase Versiunea pentru printare

Ioan Mircea PRAHASE
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.6 BISTRITA-NASAUD
start of the mandate: 18 june 1998
replaces: Aurel Liviu Ciupe

Political party:
 
PD-Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees
(since nov. 1998)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Armenia - since feb. 1999
 Friendship parliamentary group with French Republic - Senate - since feb. 1999

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 2, din care 2 promulgate legi

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 7 june 2020, 10:36
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro