Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
legislative initiatives
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Emilian Brânzan Versiunea pentru printare

Emilian BRÂNZAN
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.42 ILFOV
start of the mandate: 26 june 1997
replaces: Radu Boroianu

Political party:
 
PNL-National Liberal Party

Parliamentary group:
Parliamentary group National Liberal 

Standing committees
(since sep. 2000)
(oct. 1999 - oct. 2000)
(jun. 1997 - sep. 2000)

Special committees

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Panama - since may 1998
 Friendship parliamentary group with French Republic - Senate 

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 6, din care 2 promulgate legi

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 24 november 2020, 13:33
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro