Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Justin Tambozi Versiunea pentru printare

Justin TAMBOZI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI
data validarii: 19 decembrie 1996
înlocuieste pe: Dumitru Păun

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române - până în sep. 1999
 
independent  - din sep. 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române - din dec. 1996
 - până în sep. 1999
Senator neafiliat - din sep. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din oct. 1998)
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (din mar. 1997)

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 4, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 28 mai 2020, 7:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro