Florian BERCEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.2 ARAD
data încetarii mandatului: 6 aprilie 1999 - demisie
înlocuit de: Teodor Jurcă

Formatiunea politica:
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România - până în apr. 1999 Vicelider - din iul. 1997
 - până în apr. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu UNESCO - din mai 1998
 - până în apr. 1999
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - din feb. 1997
 - până în apr. 1999