Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Puiu Hașotti > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Puiu HAȘOTTI
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 54/06.02.2002 L347/2002 Propunere legislativă privind Legea partidelor politice. Lege 14/2003
2. 86/01.03.2004 L293/2004 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.150/1998 privind acordarea de sprijin comunităților românești de pretutindeni respinsa
definitiv
3. 194/20.03.2001 L497/2001 Propunere legislativă pentru completarea anexei nr.1.la Legea nr.92/1992 pentru organizarea judecătorească. Lege 46/2002
4. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
5. 236/19.04.2004 L427/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.215/2001 - Legea administrației publice locale respinsa
definitiv
6. 310/07.05.2003   Propunere legislativă privind regimul mormintelor, cimitirelor și operelor comemorative de război și înființarea Societății Naționale pentru Cinstirea Eroilor respinsa
definitiv
7. 319/12.05.2003   Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.187/1999 privind accesul la propriul dosar și deconspirarea securității ca poliție politică clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
8. 369/27.06.2001   Propunere legislativă privind reglementarea relațiilor de muncă (Codul muncii). respinsa
definitiv
9. 373/28.06.2001   Propunere legislativă privind protecția copiilor în materia adopției internaționale. respinsa
definitiv
10. 374/28.06.2001   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Codului de procedură penală, a Legii nr.92/1992 pentru organizarea judecătorească, a Legii nr.56/1993 a Curții Supreme de Justiție și a Legii nr.54/1993 pentru organizarea instanțelor și parchetelor militare. clasata cu prevederi
preluate de
PL nr.380/2002
11. 491/10.09.2001 L441/2002 Propunere legislativă privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale. Lege 43/2003
12. 501/12.09.2001   Propunere legislativă pentru completarea și modificarea Legii partidelor politice. respinsa
definitiv
13. 514/09.10.2002   Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.68 din 15 iulie 1992 pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului. respinsa
definitiv
14. 607/01.10.2003   Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, din 1 aprilie 2000, cu modificările ulterioare retrasa
de catre initiator
15. 693/10.11.2004 L686/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale retrasa
de catre initiator

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 septembrie 2019, 2:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro