Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Mircia Giurgiu > Curriculum Vitae Versiunea pentru printare

Mircia GIURGIU
Curriculum Vitae

Date biografice

  • Data și locul nașterii: 16.12.1964 - Râșca, județul Cluj;
  • Starea civilă: căsătorit, un copil de 10 ani.

Studii și specializări

  • 1997 - absolvent al Facultății de sociologie, jurnalistică și filosofie al Universității "Avram Iancu" din Cluj-Napoca;
  • 1997 - licențiat în filosofie al Universității "BABES-BOLYAI" din Cluj-Napoca;
  • 2007 - master în "Economie agrară europeană", Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară din Cluj-Napoca.
  • 2007 - prezent - doctorand "Management și marketing în agricultură", Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară din Cluj-Napoca.

Activitate profesională

  • 15.02.1983 - 13.12.2004: tipograf la Imprimeria "Ardealul" Cluj .

Funcții, activități într-o organizație sindicală, patronală etc.

  • 10.07.1997: președinte al Sindicatului Liber al Tipografilor din Cluj-Napoca;
  • 25.03.1998 - 15.05.2000: secretarul Filialei Județene Cluj al Blocului Național Sindical;
  • 15.05.2000 - 05.02.2004: președintele Filialei Județene Cluj al Blocului Național Sindical;
  • 19.03.2004 - președintele Uniunii Sindicatelor Tipografilor din România;
  • 03.06.2004 - 13.12.2004: secretar confederal al Blocului Național Sindical, ramura tipografi, membru în Biroul Executiv BNS.

Funcții, activități parlamentare anterioare

  • 2004 - 2008: deputat, membru în Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice a Camerei Deputaților
15.12.2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 19:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro