Ioan GAVRA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 1996 - Vicepreședinte
 feb. - iun. 1996 
 sep. - dec. 1995 
 feb. - iun. 1995 
 sep. - dec. 1994 
 feb. - iun. 1994 
 sep. - dec. 1993 
 feb. - iun. 1993 
 oct. - dec. 1992 

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române  Lider - din oct. 1992
 - până în dec. 1992