Parliamentary activity
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Radu Vasile Versiunea pentru printare

Radu VASILE
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.4 BACAU
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - nov. 1996 - Vice-Chairman
 feb. - jun. 1996 
 sep. - dec. 1995 
 feb. - jun. 1995 
 sep. - dec. 1994 

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Christian Democrat Party  

Standing committees

Standing committees - joint
The Committee for European Integration - Vice-Chairperson

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 19 february 2020, 3:37
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro