Horia GRAMA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.15 COVASNA, colegiul uninominal nr.4
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (din feb. 2012) - Secretar (din mai 2012)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (mar. 2011 - feb. 2012)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în mar. 2011) - Secretar (din mar. 2010)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - până în iun. 2009
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - din iun. 2009
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar  Vicepreședinte