Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Sergiu Andon > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Sergiu ANDON
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 15/04.02.2008 L564/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului Lege 35/2008
2. 202/25.05.2005 L136/2005 Proiect de Lege pentru modificarea art.16 din Legea nr.306/2004 privind exercitarea profesiei de medic, precum și organizarea și funcționarea Colegiului Medicilor din România Lege 221/2005
3. 226/08.06.2005 L150/2005 Propunere legislativă privind protecția socială a femeilor casnice respinsa
definitiv
4. 264/23.04.2007 L452/2007 Propunere legislativă privind personalul Curții Constituționale respinsa
definitiv
5. 267/05.05.2008 L951/2007 Proiect de Lege privind modificarea și completarea art.4 din Legea nr. 752/2001 privind organizarea și funcționarea Academiei Române Lege 133/2008
6. 298/12.05.2008 L115/2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Codului penal al României respinsa
definitiv
7. 311/02.05.2007 L1011/2006 Proiect de Lege privind Programul de solidaritate socială în favoarea pensionarilor cu venituri reduse respins
definitiv
8. 337/02.05.2007 L143/2007 Legea lustrației fiscale respinsa
definitiv
9. 339/25.04.2006 L671/2005 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.373/2004 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului respinsa
definitiv
10. 358/05.09.2005 L121/2005 Proiect de Lege pentru modificarea anexei la Legea fondului funciar nr.18/1991 Lege 358/2005
11. 372/07.05.2007 L112/2007 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor respinsa
definitiv
12. 389/17.06.2008 L83/2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Codului penal și a Codului de procedură penală respinsa
definitiv
13. 395/17.06.2008 L140/2008 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.273/2006 privind finanțele publice locale respinsa
definitiv
14. 624/26.09.2007 L807/2007 Propunere legislativă pentru modificarea art. 30 și art. 46 din Legea nr. 303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor respinsa
definitiv
15. 672/04.11.2008 L342/2008 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.16/2007 privind organizarea și exercitarea profesiei de geodez respins
definitiv
16. 741/18.10.2006 L955/2006 Propunere legislativă privind schimbarea denumirii Județului Argeș cu reședința în municipiul Pitești, în Argeș Muscel respinsa
definitiv
17. 877/10.12.2007 L733/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr. 35/2007 privind creșterea siguranței în unitățile de învățământ, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 165 din 08 martie 2007 respinsa
definitiv
18. BP543/09.05.2006 L592/2006 Propunere legislativă privind completarea și modificarea Legii 424/2002 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.15/2002 privind introducerea tarifului de utilizare a rețelei de drumuri naționale din România retrasa
de catre initiator

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 ianuarie 2020, 3:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro