Parliamentary activity
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > Aurel Găvan Versiunea pentru printare

Aurel GĂVAN
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.38 VASLUI
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 9 march 1992 - resignation - HCD nr.12/1992

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Standing committees
Committee for Public Administration Territorial Planning

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Italian Republic - until mar. 1992
 Friendship parliamentary group with Republic of Turkey - until mar. 1992
 Friendship parliamentary group with Republic of Korea - until mar. 1992
 Friendship parliamentary group with Canada - until mar. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 10 december 2019, 20:45
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro