Florin GHEORGHE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA, colegiul uninominal nr.10

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2014
 
independent  - din feb. 2014
 - până în sep. 2014
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din sep. 2014
 - până în apr. 2016
PSD-Partidul Social Democrat - din apr. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din sep. 2014
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în apr. 2016
 Vicelider
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din apr. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din feb. 2015)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (apr. 2013 - feb. 2015)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia - până în iun. 2014 Președinte