Corneliu Vadim TUDOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
data validarii: 21 octombrie 1992 - HS nr.32/1992

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 1995 - Secretar
 feb. - iun. 1995 
 sep. - dec. 1994 
 feb. - iun. 1994 
 sep. - dec. 1993 
 feb. - iun. 1993 
 oct. - dec. 1992 

Formatiunea politica:
 
PRM-Partidul România Mare

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar "Partida Națională" 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (noi. 1993 - oct. 1995)