Parliamentary activity
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
motions
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Senate > Tudor Panțuru Versiunea pentru printare

Tudor PANȚURU
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

SENATOR
Constituency no.23 IALOMITA
start of the mandate: 17 december 2007
replaces: Maria Petre

Political party:
PD-Democratic Party

Parliamentary group:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal 

Standing committees
(since feb. 2008)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Lithuania - since mar. 2008
 Friendship parliamentary group with Arab Republic of Egypt - since mar. 2008

Parliamentary activity in figures:
Speaches:2 (in 2 plenary sittings)
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 25 february 2020, 12:58
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro