Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Daniel Savu Versiunea pentru printare

Daniel SAVU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 28 noiembrie 2007
înlocuieste pe: Antonie Iorgovan

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din dec. 2007)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan - din mar. 2008 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina - din mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia - din mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - din mar. 2008

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:3 (în 3 sedinte)
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 28 ianuarie 2020, 12:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro