Curriculum Vitae
Interviuri
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
mediation committees
questions & interpellations
speaches
1996-2000 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Alexandru Lăpușan > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Alexandru LĂPUȘAN
Legislative proposals initiated in legislature 2000-2004

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativa de revizuire a Constitutiei Romaniei Lege 429/2003
2. 311/29.05.2001 L135/2002 Propunere legislativa privind Legea Creditului Agricol. Lege 150/2003
3. 329/05.06.2001 L472/2004 Propunere legislativa privind Cooperativele Agricole. Lege 566/2004
4. 357/19.06.2001   Propunere legislativa privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive etnice de catre regimurile de ocupatie din Ardealul de Nord in perioada 30 august 1940 - 25 octombrie 1944. respinsa
definitiv
5.   BP312/15.06.2004 Propunere legislativa privind majorarea unor categorii de pensii din sistemul public provenite din sistemul de asigurari sociale ale agricultorilor retrasa
de catre Senat

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 30 september 2022, 3:14
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro