KORODI Attila
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.21 HARGHITA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 28 octombrie 2020 - demisie - HCD nr.56/2020

Formatiunea politica:
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România - până în oct. 2020 Lider - până în feb. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din sep. 2019)
Comisia pentru politică externă (până în sep. 2019)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în oct. 2020 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - până în oct. 2020 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză - până în oct. 2020
 Grupul PRO-America - până în oct. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Irak - până în oct. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în oct. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - până în oct. 2020