Virgil GURAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2014
 
independent  - din sep. 2014
 - până în sep. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din sep. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2014 Secretar - din dec. 2013
 - până în sep. 2014
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
 Vicelider - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din iun. 2015

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turkmenistan 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda