Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Ion Giurescu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Ion GIURESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 1996-2000

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 35/13.02.1999 L315/2000 Propunere legislativă pentru declararea comunei Geoagiu oraș. Lege 221/2000
2. 50/01.03.1999   Propunere legislativă privind indexarea pensiilor de asigurări sociale de stat, I.O.V.R. și ale agricultorilor în anul 1999. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
3. 91/01.04.1998 L148/1999 Propunere legislativă privind Legea Patronatelor. Lege 356/2001
4. 112/28.04.1998   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.57/1992 privind încadrarea în muncă a persoanelor handicapate. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
5. 137/16.03.2000 L391/1999 Proiect de Lege privind declararea municipiului Hunedoara Oraș martir al Revoluției din decembrie 1989. Lege 579/2001
6. 159/11.06.1998   Propunere legislativă privind Legea asigurărilor sociale pentru risc profesional. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie
7. 166/05.04.2000   Propunere legislativă privind alocația suplimentară pentru copiii din familiile monoparentale și majorarea alocației de stat pentru copii și a alocației suplimentare pentru familiile cu copii. clasata
cf. art.60 alin.5
din Constitutie

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 aprilie 2021, 4:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro