Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2004-2008 (dep.)
legislative initiatives
questions & interpellations
motions
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Chamber of Deputies > Costel Ovidenie Versiunea pentru printare

Costel OVIDENIE
Parliamentary activity in legislature 2004-2008

DEPUTY
Constituency no.25 ILFOV
start of the mandate: 17 december 2004 - HCD nr.36/2004

Political party:
PRM-Great Romania Party - until jan. 2005
 
independent  - since jan. 2005

Parliamentary group:
Parliamentary Group PRM (Great Romania) - until feb. 2005
Member non-attached - since feb. 2005

Standing committees
Committee for Budget, Finance, and, Banks - Secretary (until mar. 2005)

Parliamentary activity in figures:
Speaches:10 (in 10 plenary sittings)
Political declarations:4
Legislative initiatives: 37, din care 3 promulgate legi
Questions & Interpellations: 13
Motions: 1

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 24 january 2020, 10:04
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro