Florin GEORGESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 1996-2000

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 166/17.06.1998 L81/1999 Propunere legislativă privind Legea ajutorului de stat. Lege 143/1999
2. 262/08.09.1998 L293/1998 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea unor prevederi ale Legii nr.31/1996 privind regimul monopolului de stat. Lege 171/2001
3. 328/21.10.1997   Propunere legislativă privind responsabilitatea ministerială. clasata cu prevederi
preluate de
PL nr.79/1998
4. 353/28.10.1998   Propunere legislativă privind măsuri de stimulare a producției industriale și agricole destinată exportului. respinsa
definitiv
5. 375/27.11.1997   Propunere legislativă privind formarea și utilizarea Fondului Național de Dezvoltare. respinsa
definitiv