Liviu-Ionuț MOȘTEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2017 - feb. 2018 - Secretar

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Vicelider - din sep. 2018
 - până în sep. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și infrastructură

Comisii speciale
Comisia specială a Camerei Deputaților pentru elaborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materia sportului organizat în România - Secretar (din iun. 2020)

Comisii de ancheta
Comisia de anchetă privind activitatea SC Compania Națională de Transporturi Aeriene Române TAROM SA în perioada 2007-2018

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Panama - până în dec. 2020