Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Marcela Lavinia Șandru > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Marcela Lavinia ȘANDRU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 27/11.02.2008 L175/2008 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii audiovizualului nr.504/2002 respinsa
definitiv
2. 152/27.04.2005   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.303/2004 privind Statutul magistraților retrasa
de catre initiator
3. 216/10.04.2007 L999/2006 Proiect de Lege privind Statutul personalului aeronautic civil navigant profesionist din aviația civilă din România Lege 223/2007
4. 254/05.05.2008 L956/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.148 din 3 noiembrie 2005 privind susținerea familiei în vederea creșterii copilului Lege 257/2008
5. 389/25.04.2006 L178/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.238/2004, Legea petrolului respinsa
definitiv
6. 440/23.06.2008 L259/2008 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.17/2000 privind asistența socială a persoanelor vârstnice, republicată Lege 270/2008
7. 458/10.05.2006 L209/2006 Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.219/1998 privind regimul concesiunilor, modificată și completată prin Legea nr.241/2003 și Legea nr.528/2004 respinsa
definitiv
8. 545/23.11.2005 L414/2005 Propunere legislativă privind interzicerea accesului la demnități și funcții publice, pentru o perioadă determinată, a persoanelor care au făcut parte din nomenclatura comunistă "LEGEA ANTINOMENCLATURĂ" respinsa
definitiv
9. 569/28.11.2005 L433/2005 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii 51/1991 privind siguranța națională a României respinsa
definitiv
10. 671/21.12.2005 L576/2005 Propunere legislativă pentru modificarea art.148 alin.1 lit.h) din Codul de procedură penală respinsa
definitiv
11. 690/21.12.2005 L592/2005 Propunere legislativă privind informarea publicului spectator asupra modalității de interpretare "play-back" de către solistii vocali în timpul spectacolelor Lege 298/2006
12. 809/01.11.2006 L566/2006 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii Arhivelor Naționale nr.16/1996 respinsa
definitiv
13. 816/28.11.2007 L942/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Alin. Art.40 din Legea nr.96 din 21 aprilie 2006 privind Statutul deputaților și al senatorilor clasata cu prevederi
preluate de
Pl nr.899/2007

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 0:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro