Marin DIACONESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.30 OLT
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2006 - Chestor - până în apr. 2006

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mar. 2006
 
independent  - din mar. 2006
 - până în mai 2006
PRM-Partidul România Mare - din mai 2006
 - până în dec. 2007
 
independent  - din dec. 2007
 - până în sep. 2008
PRM-Partidul România Mare - din sep. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mar. 2006
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - din mai 2006
 - până în dec. 2007
  - din sep. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda