Laurențiu NISTOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 22 octombrie 2020 - demisie - HCD nr.52/2020
înlocuit de: Radu Barb

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (din feb. 2017) - Președinte (până în feb. 2018)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în feb. 2017) - Vicepreședinte

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului privind activitatea Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei

Alte comisii
Comisia de validare (din feb. 2018) - Președinte (până în oct. 2020)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia - până în oct. 2020 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă - până în oct. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cehă - până în oct. 2020