Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Teodor Ardelean Versiunea pentru printare

Teodor ARDELEAN
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.25 MARAMURES
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:feb. - jun. 1993 - Vice-Chairman

Political party:
 
PUNR-Romanian National Unity Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Romanian National Unity Party 

Standing committees
(since nov. 1993)
(since sep. 1993)
(until mar. 1993)

Standing committees - joint
The Committee for European Integration

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 7 june 2020, 9:48
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro