Daniela BURUIANĂ APRODU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.9 BRĂILA
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în dec. 2007
 
independent  - din dec. 2007

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în dec. 2007
Deputat neafiliat - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din feb. 2005)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (până în feb. 2005) - Secretar

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe (până în dec. 2007) - Secretar

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Observator la Parlamentul European - până în dec. 2006 
- Grupul celor neînscriși
- Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală
Membru al Parlamentului European (vezi fisa personala) - până în noi. 2007 
- Grupul Identitate, Tradiție, Suveranitate

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane - până în dec. 2007 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru