Parliamentary activity
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > Neculae Lupu Versiunea pentru printare

Neculae LUPU
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.4 BACAU
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 8 april 1992 - resignation - HCD nr.18/1992

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Standing committees
Committee for Economic Policy, Reform, and Privatization

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Argentina - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Portuguese Republic - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Republic of Korea - until apr. 1992
 Friendship parliamentary group with Japan - until apr. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 8 december 2019, 7:29
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro