Activitate parlamentară
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Neculae Lupu Versiunea pentru printare

Neculae LUPU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.4 BACĂU
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 8 aprilie 1992 - demisie - HCD nr.18/1992

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii permanente
Comisia economică

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în apr. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 29 ianuarie 2020, 19:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro