Acsinte GASPAR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.39 VÂLCEA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 1999 - Vicepreședinte
 sep. - noi. 2000 - Secretar
 feb. - iun. 2000 
 feb. - iun. 1999 - Chestor
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998 
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România 

Alte comisii
Comisia de validare (din noi. 1996)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina - din feb. 1997