Mihai Doru OPRIȘCAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.28 MUREȘ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în mar. 2018
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din mar. 2018
 - până în iun. 2018

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în mar. 2018
Deputați neafiliați - din mar. 2018
 - până în iun. 2018
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din iun. 2018
 - până în sep. 2019
Deputați neafiliați - din sep. 2019
 - până în sep. 2019
Grupul parlamentar PRO România - din sep. 2019
 - până în oct. 2019
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din oct. 2019
 - până în feb. 2020
Deputați neafiliați - din feb. 2020
 - până în iun. 2020
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din iun. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania