Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Avram Ioan Mureșan Versiunea pentru printare

Avram Ioan MUREȘAN
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
Constituency no.27 MURES

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:feb. - jun. 1995 - Quaestor
 sep. - dec. 1994 

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Peasant Christian Democratic Party and the Ecologic Party 

Standing committees
Committee for Economic Policy, Reform, and Privatization (since sep. 1995)
Committee for Economic Policy, Reform, and Privatization (until sep. 1994)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 4 april 2020, 21:58
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro