Iosif BODA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI

Formatiunea politica:
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - până în iun. 1997
 
independent  - din dec. 1997
 
   - din sep. 1999
 
   - din iun. 1997

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România - până în iun. 1997
Deputat neafiliat - din iun. 1997

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții - Președinte (până în mar. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - din feb. 1997 Secretar