Bogdan OLTEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.1
data încetarii mandatului: 19 octombrie 2009 - demisie
înlocuit de: Radu Stroe

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2009 - feb. 2010 - Vicepreședinte - până în oct. 2009
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din apr. 2009)
Comisia pentru politică externă (până în apr. 2009)

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă pentru verificarea sumelor cheltuite de Ministerul Tineretului și Sportului, sub semnătura doamnei ministru Monica Iacob-Ridzi, pentru organizarea «Zilei Tineretului»