Liviu Gheorghe NEGOIȚĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data încetarii mandatului: 28 iunie 2004 - demisie - HCD nr.11/2004
înlocuit de: Daniel Marius Bogdan

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat - până în iun. 2004 Lider - din feb. 2003
 - până în apr. 2003

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități - Vicepreședinte (până în oct. 2001)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - până în iun. 2004
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - până în iun. 2004