Parliamentary activity
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > Dumitru Mareși Versiunea pentru printare

Dumitru MAREȘI
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.26 MEHEDINTI
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 5 may 1992 - resignation - HCD nr.29/1992

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Standing committees
Committee for Public Administration Territorial Planning

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Federal Republic of Germany - until may 1992
 Friendship parliamentary group with Australia - until may 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 13 december 2019, 7:09
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro