Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Gabriel Petrea Versiunea pentru printare

Gabriel PETREA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în oct. 2019
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din oct. 2019

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în oct. 2019
Grupul parlamentar PRO Europa - din oct. 2019

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din mai 2019) - Vicepreședinte (din dec. 2019)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în mai 2019)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Polonă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:5 (în 5 sedinte)
din care declaratii politice:4 (din care 2 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 90, din care 33 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 4
Motiuni: 1

Biroul parlamentar:
  • București, Str. Zinca Golescu nr. 36, Sector 6
  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 17:54
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro