Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Theodor Paleologu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Theodor PALEOLOGU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2008-2012

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 74/08.03.2010 L115/2010 Propunere legislativă "Legea responsabilității fiscal-bugetare" respinsa
definitiv
2. 152/29.05.2012 L71/2012 Proiect de Lege privind acordarea de pachete alimentare pentru elevii din învațământul obligatoriu de stat și privat, precum și pentru copiii preșcolari din grădinițele de stat și private respins
definitiv
3. 164/02.03.2009 L55/2009 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.96/2006 privind Statutul deputaților și senatorilor, modificată și completată respinsa
definitiv
4. 317/03.09.2012 L226/2012 Propunere legislativă pentru înființarea Institutului de Studii Diplomatice "Grigore Gafencu" respinsa
definitiv
5. 453/27.06.2011 L290/2011 Proiectul Legii timbrului cultural la comisii
6. 672/17.11.2010 L448/2010 Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.53/2003 - Codul muncii, în vederea declarării -Zilei Naționale de Rugăciune- ca sărbătoare legală nelucrătoare respinsa
definitiv
7. 765/29.11.2010 L539/2010 Proiect de Lege pentru completarea art.134 alin.(1) din Legea nr.53/2003 -Codul Muncii respins
definitiv
8. 789/29.11.2010 L546/2010 Propunere legislativă privind modificarea Legii nr.53 din 24 ianuarie 2003-Codul Muncii respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 10:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro