Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Ionel Olteanu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Ionel OLTEANU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 88/01.03.2004 L290/2004 Propunere legislativă pentru declararea ca oraș a comunei Pătârlagele, județul Buzău Lege 203/2004
2. 118/08.03.2002   Propunere legislativă privind protecția victimelor violenței în familie. clasata cu prevederi
preluate de
PL nr.154/2002
3. 121/20.02.2003   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.44/1.07.1994 privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război respinsa
definitiv
4.   L180/17.03.2004 Propunere legislativă privind protecția unor drepturi personale nepatrimoniale. retrasa
de catre initiator
5. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
6. 697/10.11.2004 L496/2004 Propunere legislativă privind protecția vieții private a persoanei, a numelui, imaginii, domiciliului și corespondenței acesteia respinsa
definitiv
7.   BP464/16.09.2004 Propunere legislativă pentru modificarea articolului 4 din Legea nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții retrasa
de catre Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 14:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro