Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2008-2012 (dep.)
legislative initiatives
motions
speaches
voting records
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2008-2012 > Chamber of Deputies > Dan Păsat Versiunea pentru printare

Dan PĂSAT
Parliamentary activity in legislature 2008-2012

DEPUTY
Constituency no.19 GIURGIU, uninominal college no.3

Political party:
PNL-National Liberal Party - until oct. 2009
 
independent  - since oct. 2009
 - until feb. 2010
PDL-Democratic Liberal Party - since feb. 2010

Parliamentary group:
The parliamentary group of the National Liberal Party - until oct. 2009
The parliamentary group of the Democrat-Liberal Party - since oct. 2009
 - until nov. 2009
  - since feb. 2010

Standing committees
Committee for Economic Policy, Reform, and Privatization

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Latvia - since mar. 2010
 Friendship parliamentary group with Croatia - since mar. 2010

Parliamentary activity in figures:
Speaches:3 (in 3 plenary sittings)
Legislative initiatives: 8
Motions: 8

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 27 january 2020, 17:30
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro