Ioan Adrian VILĂU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.11 CARAȘ-SEVERIN

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat - până în apr. 1999
 
independent 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat - până în apr. 1999
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România - din sep. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe (iun. - iul. 1998)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în dec. 1998 membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - din feb. 1997