Parliamentary activity
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1990-1992 > Chamber of Deputies > Victor Murea Versiunea pentru printare

Victor MUREA
Parliamentary activity in legislature 1990-1992

DEPUTY
Constituency no.20 GORJ
start of the mandate: 18 june 1990
end of the mandate: 30 march 1992 - resignation - HCD nr.16/1992
replaced by: Dumitru Berca

Political party:
 
FSN-National Salvation Front 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Salvation Front 

Special committees

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with People's Republic of China - until mar. 1992
 Friendship parliamentary group with Italian Republic - until mar. 1992

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 28 february 2020, 18:14
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro