Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2016-present (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
mediation committees
questions & interpellations
motions
speaches
wealth declaration
interest declaration
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Cornel Popa > motions Versiunea pentru printare

Cornel POPA
Motions in legislature 2000-2004

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Criza sănătății în România 58 deputați aparținând grupurilor parlamentare ale PNL și PD 3 / 22-11-2001 respinsă
2. Criza cercetării 57 deputați aparținând grupurilor parlamentare ale PNL și PD 4 / 29-11-2001 respinsă
3. Moțiunea de cenzură referitoare la Angajarea răspunderii Guvernului asupra Declarației de politică generală privind bilanțul primului an de guvernare. 189 senatori și deputați aparținând grupurilor parlamentare P.N.L., P.D. și P.R.M. 1 / 18-12-2001 respinsă
4. Criza agriculturii 27 deputați aparținând grupului parlamentar PNL și 29 deputați aparținând grupului parlamentar PD  21-02-2002 respinsă
5. Corupția în administrația publică locală 53 de deputați aparținând grupului parlamentar PNL și grupului parlamentar PD  14-03-2002 respinsă
6. Fiscalitatea 54 de deputați aparținând grupurilor parlamentare PNL și PD  28-05-2002 respinsă
7. Giga-întreținerea 54 deputați PD si PNL  25-02-2003 respinsă
8. Incalcarea Legii nr.217/2003 privind prevenirea si combaterea violentei in familie 29 deputati PD si 27 deputati PNL  25-11-2003 respinsa
9. Eșecul politicii Guvernului Năstase cu privire la integrarea României în Uniunea Europeană 54 deputați aparținând grupurilor parlamentare ale PNL și PD  08-03-2004 respinsă
10. NU subordonării media de către Guvernul Năstase, DA libertății de exprimare 27 deputați PD și 27 deputați PNL  11-10-2004 respinsă


Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 15 october 2019, 2:36
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro