Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Cornel Popa > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Cornel POPA
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 75/11.02.2003   Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.189/2000 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.105/1999 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate pe motive etnice de către regimurile instaurate în România cu începere de la 6 septembrie 1940 și până la 6 martie 1945 respinsa
definitiv
2. 85/27.02.2004 L55/2004 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.38/2003 privind transportul în regim de taxi și în regim de închiriere respinsa
definitiv
3. 222/25.04.2002   Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.64/2002 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/1999 privind obligația agenților economici de a utiliza aparatele de marcat electronice fiscale. respinsa
definitiv
4. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
5. 236/19.04.2004 L427/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.215/2001 - Legea administrației publice locale respinsa
definitiv
6. 321/25.05.2004 L285/2004 Proiect de Lege pentru completarea Legii nr.61/1991 pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice Lege 355/2004
7. 357/19.06.2001   Propunere legislativă privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive etnice de către regimurile de ocupație din Ardealul de Nord în perioada 30 august 1940 - 25 octombrie 1944. respinsa
definitiv
8. 369/27.06.2001   Propunere legislativă privind reglementarea relațiilor de muncă (Codul muncii). respinsa
definitiv
9. 423/26.06.2003 L479/2003 Propunere legislativă privind declararea ca oraș a comunei Săcuieni, județul Bihor Lege 12/2004
10. 506/02.09.2003   Propunere legislativă pentru completarea Legii nr.61/1991 pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice retrasa
de catre initiator
11. 559/28.10.2002 L527/2003 Propunere legislativă pentru înființarea comunei Gepiu din județul Bihor. Lege 586/2003
12. 656/02.11.2004 L674/2004 Propunere legislativă pentru modificarea art.7 alin.2 din Ordonanța Guvernului nr.105/1999 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de către regimurile instaurate în România cu începere de la 6 septembrie 1940 până la 6 martie 1945 din motive etnice Lege 148/2005
13. 693/10.11.2004 L686/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale retrasa
de catre initiator
14.   L805/29.11.2004 Propunere legislativă privind Statutul Meșterului Popular retrasa
de catre Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 septembrie 2019, 12:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro