Gheorghe TARNA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.23 IALOMIȚA

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din dec. 1997) - Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Costa Rica - din mai 1998 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Marele Ducat de Luxemburg - din noi. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania - din mai 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - din noi. 1997